فرفورژه چیست

فرفورژه چیست

فرفورژه چیست

نویسنده : حفاظ دیواری کاکتوس |1398/02/24 | مقالات

فرفورژه چیست

 

فرفورژه از فلز ساخته شده و عموما” به رنگ سیاه عرضه می شود و به نوعی میتوان گفت که کسب و کار تولید صنایع فرفورژه تلفیقی از هنر و صنعت است که

در آن ظرافت و زیبایی هنر با تولید صنعتی تلفیق و محصولی بازار پسند تولید و به بازار عرضه می گردد.

تولید صنایع فرفورژه به صورت سرویس کامل نیز انجام می گیرد که در این صورت این محصولات ش

ست درب نفر رو و ماشین رو،باکس،فنس های رو دیواری،حفاظ پنجره ها،نرده های راه پله و تراس ها و درب ورودی آپارتمان در طرح های مختلف درون کارگاه های جوشکاری تولید می گردد و پس از اتمام مرحله رنگ و پتینه به مشتریان تحویل داده می شود.

محصولات فرفورژه توسط دو گروه واحدهای تولیدی صنعتی(همان کارخانه ها) و واحدهای تولیدی صنفی(همان کارگاه های جوشکاری) تولید می شوند که در این میان تولید و فروش واحدهای تولیدی صنفی خیلی بیشتر است.

بررسی جایگزینی محصولات فرفورژ
محصولاتی که فرفورژه جایگزین آنها می شود عبارتند از
*نرده های فرفورژه به جای نرده استیل و سنگ های قلیانی
*درب های ماشین روی فرفورژه به جای کرکره برقی
*درب ورودی آپارتمان به جای درب های ضد سر
و …

و اما دلایل جایگزین شدن محصولات فرفورژه چیست

قیمت

قیمت محصولات فرفورژه به نسبت کالاهای مشابه خود ارزانتر است البته باید به این مسئله توجه شود که مقایسه قیمت لازم است در مورد کالاهای مشابه صورت گیرد به عنوان مثال:

یک درب لوکس ماشین رو از یک درب چوبی ماشین رو با همان عرض و ارتفاع از قیمت بالاتری برخوردار است ولی اگر همان درب لوکس ماشین رو با یک درب ماشین رو که در آن از ورق و قوطی های سنگین استفاده شده مورد مقایسه قرار گیرد، موضوع برعکس خواهد شد.

بنابراین قیمت عاملی است که مشتری در هنگام انتخاب توجه بسیاری به آن دارد و با توجه به تعداد بالای محصولات جایگزین ، مشتری از حق انتخاب بالایی

برخوردار است لذا حساسیت انتخاب به نسبت قیمت بالا خواهد بود.

 

کیفیت

 

اصلی ترین عامل در انتخاب محصولات فرفورژه توسط مشتریان کیفیت و شکل ظاهری این محصولات می باشد. بنابراین اگر این نیاز مشتری تامین نشود مسلما” کالاهای جایگزین مورد توجه مشتری قرار خواهد گرفت.
شکل فانتزی و لوکس

یکی از دلایل اصلی انتخاب محصولات فرفورژه از سوی مشتریان، شکل فانتزی و لوکس آن می باشد و به نوعی می توان گفت که کسب و کار تولید محصولات فرفورژه تلفیقی از هنر و صنعت است از این رو لازم است در طراحی و تولید این اصل را کاملا” مورد توجه قرار داد تا شانس بیشتری در انتخاب شدن توسط مشتری به وجود آید.
سرویس کامل
برخی مشتریان خواهان خرید سرویس کامل محصولات فرفورژه می باشند که شامل ست درب نفررو و ماشین رو و فنس و باکس و سرویس های دیگر هستند. از این رو لازم است سرویس کامل محصولات فرفورژه در صورت تقاضای مشتری تولید شود.