اهمیت محصولات فرفورژه در دنیا

اهمیت محصولات فرفورژه در دنیا

اهمیت محصولات فرفورژه در دنیا

نویسنده : حفاظ دیواری کاکتوس |1398/02/24 | مقالات

محصولات فرفورژه 

 

محصولات فرفورژه در ردیف کالاهای لوکس و فانتزی جامعه قرار می گیرند که افراد با درآمدهای متوسط به بالا از آن استفاده می کنند. محصولات فرفورژه در

بسیاری ازکشورهای توسعه یافته ی جهان تولید و مورد استفاده قرار می گیرد که در این بین بعضی از کشورها به عنون کشورهای مطرح جهان در این صنعت محسوب می شوند که عبارتند از: ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، آمریکا و برخی کشورهای آسیایی.

اخیرا” در کشور ما با شروع به کار برخی کارخانه های تولیدی فرفورژه قبیل شرکت صنایع فلزی ثامن، این صنعت رونق بسیاری گرفته و موفق به صادرات محصولات فرفورژه به کشورهای مختلف گردیده است. صادرات این محصولات هیچ گونه محدودیتی ندارد اما از آن جایی که این محصولات از یک طرف کالای صنعتی و مهندسی محسوب شده و از طرف دیگر ذوق هنری در طراحی و ساخت آن از اهمیت بالایی برخوردار است، از این جهت ورود به بازار جهانی مستلزم شرایطی می باشد که عبارتند از:

*برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

*برخورداری از توان هنری لازم در طراحی

*برخورداری از توان فنی و مهندسی مناسب

*برخورداری از توان مالی مناسب

*آشنایی کامل با امور تجارت جهانی

بررسی روش تولید محصولات فرفورژه در ایران و مقایسه آن با سایر کشورها

فرآیند تولید محصولات فرفورژه به صورت زیر است


برش و شکل دهی

 

پروفیل مورد استفاده در ساخت اسکلت محصولات، انواع قوطی، تسمه، چهارپهلو و… می باشد. این پروفیل ها در اندازه های لازم برش خورده و پس از آن شکل دهی می شوند. شکل دهی در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که بخشی از زیبایی نهایی محصول را همین شکل دهی تشکیل می دهد.

ساخت اسکلت محصول

روش ساخت محصول از طریق جوشکاری و پرچ و پیچ می باشد که بخشی از شکل دهی در این مرحله انجام می گیرد.

 

دکوراسیون اسکلت

 

اسکلت محصول علاوه بر شکل دهی لازم است از دکور مناسب نیز برخوردار باشد که به صورت دستی یا ماشینی روی اسکلت انجام می گیرد.

 

مونتاژ

محصولات فرفورژه علاوه بر اسکلت از قطعات دیگری مانند گلنگدن، لولا، قفل و… تشکیل شده است که این قطعات پس از آماده سازی اسکلت  روی آن مونتاژ می شوند.

 

زیبایی ظاهری

 

زیبایی ظاهری یکی از الزامات اجتناب ناپذیر در مورد محصولات فرفورژه است که ایجاد بخشی از آن در مراحل مختلف ساخت صورت گرفته و در انتهای کار نیز کارهای ظریفی از قبیل رنگ آمیزی، پتینه کاری و نصب یک سری قطعات جهت زیبا سازی روی محصول انجام میگیرد.

با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در تولید محصولات فرفورژه باید گفت که تکنولوژی تولید در ایران تفاوت عمده ای با سایر کشورهای جهان ندارد آنچه سبب ایجاد تفاوت عمده در محصولات کشورهای مختلف نسبت به همدیگر می شوند عبارتند از:

*توان مهندسی واحد تولیدی در طراحی هنری و مهندسی

*اجرای دقیق عملیات ساخت

*دقت عمل و کیفیت

*استفاده از رنگ و قطعات متناسب با سلیقه مشتریان

*درک فرهنگ و هنر کشورها(جهت صادرات)

*سطح اتوماسیون تولید